Obniżka! MARYJA, GWIAZDA NOWEGO MILENIUM Zobacz większe

MARYJA, GWIAZDA NOWEGO MILENIUM

Produkt nowy

Autor: David E. Rosage

Wydanie: I

Rok wydania: 2007

ISBN: 978-83-7192-327-2

Format: 130x200 mm

Stron: 176

Oprawa: miękka

Więcej szczegółów

9,00zł brutto

-50%

18,00zł brutto

Lista życzeń

Więcej informacji

Ponad dwa tysiące lat temu skromna żydowska dziewczyna z Nazaretu urodziła Dziecię i nadała Mu na imię Jezus. Niewiele wiemy o Jej życiu. A jednak przez wieki przedstawiano Ją jako wzór wiary i cnót. Od Niej możemy się uczyć, jak naśladować Jezusa, wydawać owoce Ducha Świętego i kochać Ojca niebieskiego. W tym sensie Maryja zawsze jest Gwiazdą Przewodnią na drodze do Boga, także w nowym milenium.

W książce "Maryja, Gwiazda nowego milenium" Mgrs Rosage najpierw ukazuje, jakie znaczenie dla współczesnego świata mają objawienia Maryi w Lourdes, Fatimie i Medjugorie, następnie sięga po Pismo Święte, aby przekonać nas, że Jej rola jako Gwiazdy Przewodniej do domu Ojca niebieskiego nie jest przypadkowa – sama przeszła, pośród radości i cierpień, drogę, którą wskazywał Jej Syn.


Wstęp

W liście apostolskim „Tertio millennio adveniente” (Zbliżające się trzecie tysiąclecie; dalej skrót: TMA) papież Jan Paweł ogłosił, że lata 1997–1999 to w całym Kościele okres przygotowania do trzeciego tysiąclecia. Papież podkreśla w liście szczególne znaczenie Matki Boskiej w tym trzyetapowym programie: Najświętszą Maryję Pannę, obecną poprzez całą fazę przygotowawczą, w pierwszym roku będziemy kontemplować w tajemnicy Jej Boskiego Macierzyństwa. To w Jej łonie Słowo stało się ciałem.

Potwierdzenie centralnej pozycji Chrystusa nie może być odłączone od uznania roli, jaka spełniła Jego Najświętsza Matka (TMA 43).W książce Maryja, Gwiazda nowego milenium rozważymy zarówno przykład Maryi, dany nam w Ewangeliach, jak i ogromnie ważną rolę, jaką odgrywa Ona w Wielkiej Odnowie.

Gdy pobożnie rozważymy tajemnice Wcielenia, głębiej zrozumiemy nieskończoną miłość Boga, który posłał swojego Syna, Jezusa, jako naszego Zbawiciela i Odkupiciela. Porusza nas gotowość Maryi do wypełnienia swego zadania, nie tylko w misterium Wcielenia, lecz także we wszystkim, o co poprosił Ja Pan w całym Jej życiu.

Opinie

Nie ma jeszcze opinii użytkowników.

Napisz opinię

MARYJA, GWIAZDA NOWEGO MILENIUM

MARYJA, GWIAZDA NOWEGO MILENIUM

Autor: David E. Rosage

Wydanie: I

Rok wydania: 2007

ISBN: 978-83-7192-327-2

Format: 130x200 mm

Stron: 176

Oprawa: miękka