Obniżka! POCHWYĆ MNIE ŚWIATŁO RZEKĄ SWOICH RAMION Antologia poezji Zobacz większe

POCHWYĆ MNIE ŚWIATŁO RZEKĄ SWOICH RAMION

Produkt nowy

Antologia poezji

Rok wydania: 2008

Wydanie: I

Format: 130x200 mm

Stron: 478

Oprawa twarda

ISBN: 978-83-7192-374-6

Więcej szczegółów

15,00zł brutto

-50%

30,00zł brutto

Lista życzeń

Więcej informacji

W ciągu ostatnich kilkunastu lat zdążyliśmy się już przyzwyczaić do obecności w naszym życiu kulturalnym księży – poetów. Nazwiska takich twórców, jak ks. Twardowski, Maliński, Kobierski znane są z licznych książek, opracowań, wywiadów, nawet ze szkolnych lektur. Autorkami równie pięknych i wartościowych utworów poetyckich są również siostry zakonne. Ich poezja nie była jednak dotąd tak szeroko publikowana i nagłaśniana.

Otrzymujecie więc Państwo tom pionierski i bardzo, mamy nadzieję, dla polskiej kultury znaczący – pierwszy szeroki i bogaty przegląd poetyckiej twórczości kobiet, które swoje życie oddały Bogu i służeniu ludziom. Kilka z nich ma już na swoim koncie autorskie tomiki, których ukazanie się zyskało bardzo pochlebne recenzje krytyków i czytelników. Większość jednak zdecydowała się zaprezentować swój dorobek dopiero na łamach prezentowanej antologii.

Gdy w 1971 roku w Londynie nakładem Oficyny Poetów i Malarzy ukazała się pierwsza antologia poezji pisanej przez kapłanów „Słowo na pustyni” przygotowana przez ks. Bonifacego Miązka, z przedmową kardynała Karola Wojtyły, niewielu sądziło, że otworzy ona drogę dla wielu literackich karier i licznych czytelniczych wzruszeń.

Antologia przygotowana przez Ewę Skarżyńską pozwala mieć nadzieję, że oto uczyniony został krok następny – po piszących kapłanach nadszedł czas na piszące siostry, na zapoznanie czytelników z nowym, wielu nieznanym światem przeżyć i wzruszeń. Jeśli nawet tylko kilka z nich powtórzy sukces piszących księży – książka ta stanie się milowym kamieniem na wyboistej drodze polskiej kultury.

Opinie

Nie ma jeszcze opinii użytkowników.

Napisz opinię

POCHWYĆ MNIE ŚWIATŁO RZEKĄ SWOICH RAMION

POCHWYĆ MNIE ŚWIATŁO RZEKĄ SWOICH RAMION

Antologia poezji

Rok wydania: 2008

Wydanie: I

Format: 130x200 mm

Stron: 478

Oprawa twarda

ISBN: 978-83-7192-374-6