Obniżka! IDZ I NAPRAW Zobacz większe

IDŹ I NAPRAW

Produkt nowy

Materiały z sympozjum o tajemnicy wynagradzania

Górna Grupa 2015

Stron: 363,

Format: 155x223 mm

Oprawa miękka

Więcej szczegółów

22,50zł brutto

-10%

25,00zł brutto

Lista życzeń

Więcej informacji

Jak Bogu wynagrodzić za grzechy?

Wynagrodzenie za grzechy polega na odwzajemnieniu miłości Boga, którą On nas obdarza. Stanowi ono część Chrystusowego dzieła zbawienia i odkupienia, obejmując naprawę skutków grzechu, ekspiację – czyli odpokutowanie oraz zadośćuczynienie. Syn Boży, który z nieskończonej miłości do Ojca i do wszystkich ludzi złożył z siebie na krzyżu ofiarę za nasze grzechy, jest jedynym Odkupicielem i Wynagrodzicielem. My natomiast, jako złączeni z Nim przez chrzest, możemy wynagradzać za grzechy innych tylko wtedy, gdy sami pokutujemy i wynagradzamy za własne grzechy, starając się odwzajemnić miłość Bożą.

Papież Benedykt XVI ubolewał, że myśl o wynagradzaniu Bogu za popełnione grzechy jest w duchowości współczesnych chrześcijan prawie nieobecna. W encyklice Spe salvi pisał: „Nie tak dawno dość szeroko rozpowszechnionej formie pobożności – dziś może mniej praktykowanej – przyświecała myśl, że możemy «ofiarować» niewielkie, mniej lub bardziej uciążliwe trudy codzienności, które wciąż na nowo na nas spadają, nadając im w ten sposób sens (…). Co znaczy «ofiarować»? Ludzie ci byli przekonani, że mogą wnieść w wielkie współcierpienie Chrystusa swe małe trudy, które w ten sposób stawały się częścią skarbca współczucia, którego potrzebuje rodzaj ludzki. Tak również małe kłopoty codzienności mogą nabrać sensu i być wkładem w ekonomię dobra, miłości pośród ludzi. Może rzeczywiście powinniśmy zapytać się, czy nie może stanowić to również dla nas sensownej perspektywy”.

Książka jest bogatym źródłem wiedzy na temat wynagradzania Bogu za wyrządzone mu przez ludzi zniewagi. Zagadnienie wynagradzania jest przedstawione w aspekcie biblijnym, dogmatycznym, filozoficznym, a także w praktyce życia. Osobno ujęte jest rozumienie wynagradzania Bogu w kontekście życia i duchowości błogosławionego Honorata Koźmińskiego. Pośród licznych wspólnot zakonnych założonych przez ojca Honorata, jest też przeznaczone specjalnie do podejmowania dzieła wynagradzania – Zgromadzenie Wynagrodzicielek Najświętszego Oblicza.

Opinie

Nie ma jeszcze opinii użytkowników.

Napisz opinię

IDŹ I NAPRAW

IDŹ I NAPRAW

Materiały z sympozjum o tajemnicy wynagradzania

Górna Grupa 2015

Stron: 363,

Format: 155x223 mm

Oprawa miękka