Obniżka! O Lolku który został papieżem Zobacz większe

O LOLKU, KTÓRY ZOSTAŁ PAPIEŻEM

Produkt nowy

Autor: Kazimierz Tomaszewicz SVD

Rok wyd: 2014

ISBN 978-83-7192-484-2

Stron: 178

Format 240 x 210 mm

Oprawa miękka

Więcej szczegółów

18,75zł brutto

-25%

25,00zł brutto

Lista życzeń

Więcej informacji

W związku z rokiem kanonizacji Ojca Świętego Jana Pawła II wydawnictwo Verbinum publikuje biografię Karola Wojtyły ukazującą jego dzieciństwo, młodość, drogę do kapłaństwa i na Stolicę Piotrową – przedstawioną w ciekawy i wzruszający sposób. Autor, używając barwnego, a jednocześnie prostego i zrozumiałego przez wszystkich języka, opisał postać, w której każdy odnajdzie osobę bliską, przyjaciela, a przy okazji pozna szczegóły z życia Papieża, które być może go zaskoczą.

Książka to cykl krótkich, przystępnych i wzruszających opowiadań, które autor umieścił w fabule literackiej. Przeznaczone głównie dla dzieci i młodzieży, są przepełnione głęboką, życiową mądrością. Ukazują ważne sprawy, a jednocześnie poruszają delikatne struny szlachetnych uczuć, skłaniając do głębokich przeżyć.

Szczególne, czułe zainteresowanie, święty Jan Paweł II okazywał dzieciom i młodzieży. Toteż książka uwypukla te aspekty postawy Papieża Polaka, a zarazem ukazuje wątki miłości odwzajemnione Ojcu Świętemu przez dzieci i młodzież.

Pozycja wzbogacona jest zdjęciami i ilustracjami Ojca Świętego, które z pewnością przykują wzrok młodych czytelników.

 

Oto jedna z krótkich opowieści z książki ojca Kazimierza Tomaszewicza SVD:

„Ksiądz profesor Karol Wojtyła dwa razy w miesiącu dojeżdżał z Krakowa do Lublina na KUL, z wykładami. Bywało, że w czasie sesji zimowej pociąg się spóźnił. Miał być egzamin. Studenci czekali, ale po dwóch godzinach rozeszli się. W sali został tylko jeden ksiądz student, którego przez cały semestr nie było na wykładach i nie znał księdza profesora. Profesor prosto z pociągu przyszedł pod salę egzaminacyjną. Ksiądz student, widząc młodego księdza, zawołał: „Stary, ty też na egzamin?”. „Też” – odpowiedział przybysz. Ksiądz student zaczął ubolewać, że profesor się spóźnia, a on tyle się uczył i chciałby dzisiaj koniecznie zdać. Ksiądz Karol Wojtyła przysiadł się i zaczęli rozmawiać na temat przerobionego materiału. „Stary. ale ty jesteś obkuty”. Bywałeś na wykładach? – spytał profesor. Ksiądz student tłumaczył się, że jakoś nie miał czasu, że profesor bardzo nudnie wykłada itd. Po godzinie profesor mówi: „Daj mi indeks, bo jestem Karol Wojtyła”. Student omal nie zemdlał. Wojtyła wpisał stopień, a potem radził, żeby w następnym semestrze sam przekonał się, jak on wykłada. Okazało się, że student dostał cztery plus, bo rzeczywiście posługując się cudzymi notatkami, dobrze się przygotował”.

Opinie

Nie ma jeszcze opinii użytkowników.

Napisz opinię

O LOLKU, KTÓRY ZOSTAŁ PAPIEŻEM

O LOLKU, KTÓRY ZOSTAŁ PAPIEŻEM

Autor: Kazimierz Tomaszewicz SVD

Rok wyd: 2014

ISBN 978-83-7192-484-2

Stron: 178

Format 240 x 210 mm

Oprawa miękka