Obniżka! Nadzieja grzesznych ludzi. Problem piekła we współczesnej filozofii religii Zobacz większe

NADZIEJA GRZESZNYCH LUDZI. Problem piekła we współczesnej filozofii religii

Produkt nowy

Autor: Wacław Hryniewicz OMI

Format: 140x200 mm

Stron: 278

ISBN 978-83-7192-439-2

Okładka: miękka

Więcej szczegółów

21,25zł brutto

-15%

25,00zł brutto

Lista życzeń

Więcej informacji

Kiedyś szeroko rozpowszechniona i rzadko kwestionowana – nauka o piekle stała się obecnie przedmiotem ożywionych debat. W czasach pluralizmu i globalizacji zagadnienie piekła przybiera nową postać. Zanika spekulacja o ostatecznym losie pogan w odległych krajach. Chrześcijanie stają dzisiaj w obliczu wielu rywalizujących ze sobą religii i koncepcji zbawienia. Niektórzy opowiadają się za wizją powszechnego zbawienia w nadziei, że ostatecznie zbawieni zostaną wszyscy ludzie. Inni podkreślają, że do zbawienia konieczne jest wyraźne uznanie Jezusa Chrystusa jako Zbawiciela.

Problem wieczności piekła nurtuje od dawna nie tylko umysły teologów. W ostatnim czasie stał się, zwłaszcza w krajach języka angielskiego, jednym z najbardziej dyskutowanych tematów we współczesnej filozofii religii. Stanowiska filozofów religii są zróżnicowane w podobnej mierze, jak poglądy teologów. Oni także stają w obliczu trudnych pytań: Czy dobry i miłujący Bóg może zesłać człowieka do piekła i pozostawić go samemu sobie na zawsze? Czy godzi się to z Jego najgłębszą istotą, którą jest miłość? Czy jest to zgodne także z Jego sprawiedliwością?

Ksiądz Wacław Hryniewicz przybliża zróżnicowane poglądy filozofów na temat piekła, które w Polsce są niemal całkowicie nieznane. W miarę możliwości opatruje je osobistym komentarzem. Niewątpliwą zaletą książki jest język narracji. Nie spłycając zagadnień, autor przedstawia trudne problemy w sposób zrozumiały dla przeciętnego czytelnika, nieobeznanego z pojęciami filozoficznymi i teologicznymi.   Przy lekturze książki ks. W. Hryniewicza należy pamiętać, że jest ona autorską próbą oceny zagadnień dotyczących piekła z pozycji kogoś, kto od lat rozwija eschatologię nadziei na powszechne zbawienie – eschatologię bez dualizmu ostatecznych losów człowieka i świata.

Opinie

Nie ma jeszcze opinii użytkowników.

Napisz opinię

NADZIEJA GRZESZNYCH LUDZI. Problem piekła we współczesnej filozofii religii

NADZIEJA GRZESZNYCH LUDZI. Problem piekła we współczesnej filozofii religii

Autor: Wacław Hryniewicz OMI

Format: 140x200 mm

Stron: 278

ISBN 978-83-7192-439-2

Okładka: miękka

Produkty powiązane