Obniżka! KONFLIKTY SPOŁECZNO-EKOLOGICZNE Zobacz większe

KONFLIKTY SPOŁECZNO-EKOLOGICZNE

Produkt nowy

Jacek Czartoszewski (red.)

Wydanie: I

Rok wydania: 2003

ISBN: 83-7192-216-7

Format: 150x210 mm

Stron: 172

Oprawa: miękka

Więcej szczegółów

4,55zł brutto

-35%

7,00zł brutto

Lista życzeń

Więcej informacji

Publikacja daje czytelnikowi przegląd humanistycznych stanowisk na temat zapobiegania nowym konfliktom i rozwiązywania starych, związanych z nadmierną eksploatacją środowiska przyrodniczego.


 

WPROWADZENIE 

Tom oddawany do rąk czytelnika stanowi zbiór artykułów powstałych po III ogólnopolskiej konferencji naukowej pt. Konflikty społeczno-ekologiczne w Polsce, którą zorganizowało Podyplomowe Studium Ekologii Człowieka i Edukacji Ekologicznej działające w Centrum Ekologii Człowieka i Bioetyki Uniwersytetu kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie we współpracy z Instytutem Ekologii i Bioetyki tegoż uniwersytetu w Pracowni Ekologii Człowieka i Edukacji Ekologicznej UKSW w Warszawie w dniu 26 kwietnia 2003 r. W konferencji referaty wygłosili przedstawiciele dyscyplin humanistycznych i przyrodniczych z takich ośrodków akademickich jak: Warszawa, Lublin, Kielce, Siedlce, Częstochowa, Łomża i Piła. W dyskusji głos zabierali również pracownicy naukowi z Rosji (Moskwa) i Litwy (Wilno). Niestety nie wszyscy uczestnicy konferencji przekazali organizatorom materiały na artykuły. 

W intencji organizatorów było ukazanie mechanizmów powstawania konfliktów międzyludzkich, które rodzą się na bazie rozwoju infrastruktury w naszym kraju, wywoływane są przez społeczności lokalne lub organizacje pozarządowe mające w swych statutach obowiązek dbania o czystość naturalnego środowiska, możliwości zapobiegania takim konfliktom oraz próbę ukazania aspektów pomocniczych w rozwiązywaniu już istniejących sporów. Złożoność i wieloaspektowość tej tematyki rozpatrywano z pozycji dyscyplin humanistycznych (pedagogiki, filozofii i psychologii). Pluralizm ujęć i stosowanych metod badawczych zaowocował różnorodnością rozwiązań. 

Ponadto organizatorzy konferencji dziękują Narodowemu Funduszowi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie za sfinansowanie konferencji i druku tomiku, władzom Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie za sprzyjający tego rodzaju konferencjom klimat naukowy oraz organizatorom „Dnia Ziemi” za pomoc organizacyjną. Ich pomoc okazała się niezbędna dla należytego przygotowania i przebiegu konferencji.

Opinie

Nie ma jeszcze opinii użytkowników.

Napisz opinię

KONFLIKTY SPOŁECZNO-EKOLOGICZNE

KONFLIKTY SPOŁECZNO-EKOLOGICZNE

Jacek Czartoszewski (red.)

Wydanie: I

Rok wydania: 2003

ISBN: 83-7192-216-7

Format: 150x210 mm

Stron: 172

Oprawa: miękka

Produkty powiązane