Obniżka! Józef Glinka Autobiografia Indonezja - tutaj poczułem, że jestem misjonarzem Zobacz większe

JÓZEF GLINKA SVD - AUTOBIOGRAFIA

Produkt nowy

Seria: Materiały i Studia Księży Werbistów

Autor: Józef Glinka SVD

ISBN 978-83-7192-466-8

Wydanie I

Rok wydania: 2013

Okładka: miękka

Stron: 184

Więcej szczegółów

12,00zł brutto

-20%

15,00zł brutto

Lista życzeń

Więcej informacji

Życie każdego misjonarza jest świetnym materiałem na książkę. Jeśli dodatkowo zna on wiele anegdot i potrafi z pasją opowiadać, to nie ma innego wyjścia – musi ją napisać.

Kolejny tom serii "Materiały i Studia Księży Werbistów" jest takim właśnie przypadkiem. Doświadczony polski misjonarz w Indonezji i znany antropolog, o. Józef Glinka, zdecydował się opisać historię swojego życia. Poszczególne etapy misyjnego powołania przedstawia prosto i bezpośrednio, z charakterystyczną dla siebie werwą i animuszem. Dotyka ważnych spraw religijnych, społecznych i politycznych, a jednocześnie zachęca do odkrywania Boga i poznawania człowieka. Życzliwie, z poczuciem humoru i autoironią opowiada rodzinne, werbistowskie i indonezyjskie historie, ukazując świat wypełniony zarówno zwykłymi ludźmi, jak i postaciami nietuzinkowymi. W książce znajduje się wiele odniesień do tego, kim trzeba być i co trzeba robić, żeby w pełni realizować posługę misyjną i zharmonizować wiarę z rozumem w pluralistycznym świecie.

Autobiografia nie jest jednak poradnikiem dla młodych misjonarzy czy antropologów. Jest zapisem różnych momentów życia, także chwil bolesnych i trudnych, o których niełatwo mówić. To również szczere spojrzenie na Kościół i Zgromadzenie oraz współbraci, polityków i ludzi nauki. Autor potwierdza tezę, że człowiek uczy się przez całe życie. Ciekawość świata, odkrywanie rzeczy tajemniczych i niezrozumiałych oraz całkowite oddanie się misjom i świadomość „bycia na swoim miejscu” sprawiły, że czuje się on zrealizowany jako człowiek, chrześcijanin i zakonnik.

Opinie

Nie ma jeszcze opinii użytkowników.

Napisz opinię

JÓZEF GLINKA SVD - AUTOBIOGRAFIA

JÓZEF GLINKA SVD - AUTOBIOGRAFIA

Seria: Materiały i Studia Księży Werbistów

Autor: Józef Glinka SVD

ISBN 978-83-7192-466-8

Wydanie I

Rok wydania: 2013

Okładka: miękka

Stron: 184