JESTEM Z TOBĄ

Produkt nowy

Autor: John Woolley

Wydanie: I

Rok wydania: 2003

ISBN: 83-7192-213-2

Format: 116x168 mm

Stron: 276

Oprawa: miękka

Więcej szczegółów

19,00zł brutto

Lista życzeń

Więcej informacji

W bogatej literaturze o modlitwie książka „Jestem i tobą” zajmuje specjalne miejsce. O ile klasyczne książki „omawiają” problem modlitwy, to „Jestem z tobą” wprowadza czytelnika w sam jej środek, zapraszając do bardzo osobistego przebywania w obecności Jezusa. Nie jest to jednak jeszcze jeden z wielu modlitewników, do jakich jesteśmy przyzwyczajeni.

Chrześcijanie korzystający ze „skarbczyków” czy innych kolekcji pięknych modlitw odczuwają nieraz niedosyt płynący z faktu, że Bóg pozostaje Wielkim Milczącym, który nie daje widzialnych znaków swej obecności. Ja jestem z tobą oddaje głos Wielkiemu Przemawiającemu, którym jest Jezus – Syn Boży. On zaświadcza, że Bóg słyszy ludzką modlitwę tak dogłębnie i przenikliwie, że odpowiada człowiekowi, zanim ten ujął ja w słowa.

Dzięki swej literackiej formie książka zaprasza do słuchania Bożych odpowiedzi, zapewnień o Jego miłości, opiece i współpracy. Wrażenie bardzo intymnego przebywania w obecności Bożej pogłębia fakt, że teksty biblijne zostały zredagowane w pierwszej osobie. Dzięki temu książka pomaga zrozumieć, że to Bóg jest Wielkim Obecnym, który „poświęca” swój czas na przebywanie z człowiekiem i nawiązuje z nim kontakt „Ja”–„ty”. Książka jest owocem modlitwy kontemplacyjnej kapelana szpitalnego.

Autor zwięzłych refleksji – o. John Woolley – dzieli się z czytelnikiem swoim osobistym przeżywaniem wiary, które przez swą intensywność zbliża się do doświadczeń mistycznych. O. John Woolley, pełniąc przez wiele lat trudną posługę cierpiącym w szpitalu, spisywał otrzymane natchnienia z myślą o niesieniu pociechy swoim podopiecznym. Godnym podkreślenia jest ekumeniczny wymiar rozważań, które są głęboko zakorzenione w przeżywaniu Pisma Świętego.

Charakter tekstów sprawia, że z pożytkiem mogą tę książkę czytać wszyscy chrześcijanie. Cieszy się ona wielką popularnością w Anglii. Istnieje nawet dynamiczna wspólnota chrześcijan, którzy w swoim życiu czerpią siły z lektury „Jestem z tobą”. o. Edward Osiecki SVD

Opinie

Nie ma jeszcze opinii użytkowników.

Napisz opinię

JESTEM Z TOBĄ

JESTEM Z TOBĄ

Autor: John Woolley

Wydanie: I

Rok wydania: 2003

ISBN: 83-7192-213-2

Format: 116x168 mm

Stron: 276

Oprawa: miękka