Nabożeństwo do św. Józefa Zobacz większe

NABOŻEŃSTWO DO ŚW. JÓZEFA

Produkt nowy

ISBN 978-83-7192-409-5

Rok wydania: 2009

Okładka: miękka

 

Więcej szczegółów

5,00zł brutto

Lista życzeń

Więcej informacji

W Ewangeliach zapisano słowa nie tylko Apostołów, ale nawet celników i grzeszników. A o świętym Józefie mało wiemy. Nie ma w nich ani jednego słowa, które on powiedział. Nikomu nie przyszło do głowy , aby spytać go o zdanie. Nie wiemy nawet, kiedy umarł. Nie zauważono tego momentu.

Józef ofiarował swe życie, aby dać ludziom Chrystusa. Przykładem życia wymownie poucza nas, jak mamy służyć Bogu, jak swoją wolę podporządkowywać Jego woli. Jakież w tym milczącym opiekunie są przeciwieństwa. Jest On wzorem dla samotnych mężczyzn i przykładem zapobiegliwości dla ojców rodzin, stróżem sióstr zakonnych i opiekunem matek samotnie wychowujących dzieci, patronem ludzi świeckich i przykładem czystości kapłanów, orędownikiem Kościoła powszechnego i czułym opiekunem każdej rodziny, wzorem posłuszeństwa dla przełożonych i podwładnych, patronem cnotliwego życia i dobrej śmierci.

Ta niewielka książka zawiera tekst Nowenny do świętego Józefa, Koronkę strapionych, modlitwy papieży oraz modlitwy do św. Józefa zanoszone w różnych potrzebach.

Opinie

Nie ma jeszcze opinii użytkowników.

Napisz opinię

NABOŻEŃSTWO DO ŚW. JÓZEFA

NABOŻEŃSTWO DO ŚW. JÓZEFA

ISBN 978-83-7192-409-5

Rok wydania: 2009

Okładka: miękka