Obniżka! ADWENTYZM Zobacz większe

ADWENTYZM

Produkt nowy

Autor: Andrzej Tokarczyk

Seria wydawnicza: Mały słownik

Wydanie: I

Rok wydania: 2009

ISBN: 83-7192-260-9

Format: 105x200 mm

Stron: 169

Oprawa: twarda

Więcej szczegółów

20,80zł brutto

-35%

32,00zł brutto

Lista życzeń

Więcej informacji

Andrzej Tokarczyk urodził się w Warszawie w 1932 roku. Zajmuje się problematyką adwentyzmu od wielu lat. Jako religioznawca i autor kilkunastu książek popularnonaukowych („Trzydzieści wyznań”, „Tamten świat”, „Czterech jeźdźców Apokalipsy”, „Religie współczesnego świata”, „Wymarłe religie świata”, „Ewangelicy polscy”, „Protestantyzm”, „Karaimizm. Saga polskich Karaimów” i in.) oraz wielu publikacji prasowych, audycji radiowych i telewizyjnych, stara się ukazywać fenomen adwen tyzmu polskiego i światowego na szerszym tle nurtu apokalipty czno-eschatologicznego w chrześcijaństwie.

Wiele uwagi poświęcił różnym wizjom „końca świata”. W taki też sposób traktuje ów fenomen „Mały Słownik”, będący jak gdyby „rzeczą o końcu świata”. Autor opowiada się w nim wyraźnie za potrzebą kontynuowania dialogu ekumenicznego pomiędzy adwentyzmem i katolicyzmem, starając się z obu punktów widzenia zaprezentować zarówno kwestie sporne, jak i zbieżności czy nawet tożsamości doktrynalne.

Andrzej Tokarczyk jest członkiem Sekcji Socjologii Religii Polskiego Towarzystwa Socjologicznego. Uprawia publicystykę i estetykę – zwłaszcza historyczną – koncentrując się na tematyce religioznawczej.

Opinie

Nie ma jeszcze opinii użytkowników.

Napisz opinię

ADWENTYZM

ADWENTYZM

Autor: Andrzej Tokarczyk

Seria wydawnicza: Mały słownik

Wydanie: I

Rok wydania: 2009

ISBN: 83-7192-260-9

Format: 105x200 mm

Stron: 169

Oprawa: twarda